м. Львів, вул. Зелена, 145/15
burvodservis@ukr.net
(067) 671-14-38
(067) 278-94-15
(032) 241-80-85
Конструкції свердловин на воду

    Фільтрові свердловини
використовуються для водозабірних та гідро-геологічних свердловин, які облаштовуються в нестійких породах (піски, рихлі вапняки, тріщинуваті пісковики, гравійно-галькові утворення та інші нестійкі гірські породи).     Під час буріння проводиться вивчення геологічного розрізу з метою  визначення з водоносного горизонту. Після виявлення водоносу підготовлені труби та фільтри опускаються в свердловину на задану глибину. Після обсадки виконується обсипка затрубного простору фільтрової колони гравієм дрібної фракції (влаштування гравійного фільтру), який рівномірно заповнює простір між стінками пройдених порід і фільтровою колоною. Вище рівня засипки облаштовується “глиняний замок” для герметизації гирла свердлоавини.

Фільтр облаштовують на всю потужність водоносного горизонту і  виготовлюють його на місці, або застосовують готові фільтри заводського виробництва.

"Сітчастий" фільтр з
нержавіючої сітки
на поліпропіленовій
трубі діаметру 125 мм
 
 


    Безфільтрові свердловини облаштовуються  в стійких водоносних породах, надходження води відбувається зазавдяки розвитку тріщинуватості. Для таких свердловин обсадними трубами перекривається тільки верхня — нестійка частина гірських порід, нижче залишається відкритий ствол.  Фільтрові колони для таких свердловин не застосовуються.  Після опускання обсадних труб в свердловину на задану глибину виконується цементація затрубного простору, що дозволяє уникнути забруднення експлуатованого водоносного горизонту з поверхні.
 
    Комбіновані свердловини виконуються в складних інженерно-гідрогеологічних умовах коли для забезпечення необхідного дебіту (продуктивності свердловини) необхідно об'єднати в єдину конструкцію  фільтрову і безфільтрорву свердловини.  

    Опробування свердловин

           Основними показниками водозабірної свердловини є її дебіт, статичний і динамічний рівень, величина пониження, питомий дебіт, якість води.
Дебіт — кількість води, яка надходить на поверхню за одиницю часу, вимірюється в л/сек, м3/год
Статичний рівень - природний рівень води в свердловині від поверхні землі.
Динамічний рівень -  рівень води в свердловині під час відкачування води.
Величина пониження - різниця між статичним і динамічним рівнем води в свердловині.
Питомий дебіт -відношення дебіту свердловини до величини пониження (характеризує потенційні можливості свердловини: кількість води, що піднімається на поверхню на один метр зниження нижче динамічного рівня).
           Ці параметри необхідно зафіксувати і вирахувати під час проведення відкачки води з свердловини. Відкачка проводиться після проведення всього комплексу бурових робіт. До і після проведення відкачки відбираються проби води на загальний хімічний аналіз, який виконують спеціалізовані лабораторії. Проби на бактеріологччний аналіз відбираються в спеціальну тару і здаються для аналізу в лабораторію санепідемстанції.