Водозабірні свердловини
Наявність водозабірної свердловини в заміському приватному будинку, на дачі, на заводі, фермі, чи іншому об'єкті - гарантія безперебійного водопостачання, тривалий термін експлуатації, відсутність необхідності в складному обслуговуванні, можливість замовити і встановити надійне водопідйомне обладнання, що забезпечує водозабір і подачу води до точок споживання - все це є надійними складовими для зручності користування автономною системою водопостачання, основні переваги якої вже змогли оцінити багато українських споживачів.
Вибір і обгрунтування конструкції водозабірної свердловин – найважливіші заходи, від яких залежать якість виконуваних робіт, їх економічність та раціональність.
Бурова установка УРБ 2,5 А на шасі КАМАЗ 4310
Конструкції свердловин в залежності від їх призначення повинні відповідати певним вимогам, які забезпечують якість та надійність експлуатаційних показників водозабірних свердловин.
Свердловини на воду можуть бути пробурені на перший водоносний горизонт(“верховодка”) або на другий (третій, і т. д.) водоносний горизонт (підземні води). Такі свердловини повинні забезпечити ізоляцію експлуатованого водоносу від вод, що залягають вище (як правило, забруднених). Тому свердловини на підземні води мають більш складну конструкцію з використанням двох і більше обсадних колон. На даний час в якості обсадних труб, переважно, застосовуються спеціальні обсадні труби з харчового пластику, перевагами якого є стійкість до корозії та хімічна нейтральність (виробники надають 50 років гарантії).
За типам водозабірні свердловини розділяють на фільтрові, безфільтрові та комбіновані.